kk

niedziela, 28 grudnia 2014

Fit Wehikuł Czasu - czyli sportowe podsumowanie 2014 roku.

Koniec roku dziwnie wymusza w nas potrzebę podsumowań i analizy dotychczasowych sukcesów i porażek. Obiektywnie patrząc na mijający rok, muszę przyznać, że było w nim więcej powodów do radości niż smutku. W duchu liczę, że i kolejny będzie równie dobry. Z radością mogę zamknąć ten rok na jednej symbolicznej choince :)


A oto przegląd najważniejszych fit wydarzeń 2014 roku:

STYCZEŃ

Właściwie to grudzień, ale nie sposób nie napisać o 10. Krakowskim Biegu Sylwestrowym. To właśnie on był biegowym kopem, który pozwolił mi wystartować w Runmageddonie i HuntRunie. Szczerze żałuję, że w tym roku muszę sobie odpuścić start w tym biegu. Wg mnie najfajniejsza rekreacyjna impreza biegowa!


LUTY
Kolejny miesiąc i kolejny bieg. Tym razem był to bieg walentynkowy, w którym mam nadzieję, wystartuję także i w tym roku (ooops, chyba czas pomyśleć o przebraniu). Muszę przyznać, że mam duży sentyment do przebieranych biegów. Uwielbiam miny mijanych dzieci, które radośnie uśmiechają się na widok przebranych biegaczy. Serce się raduje :)MARZEC/KWIECIEŃ
Te miesiące niezaprzeczalnie muszą być razem. To właśnie marzec/kwiecień wspominam najmilej z całego mijającego 2014 roku. Dlaczego? Treningi z Runbo dawały mi taką moc, jak nic nigdy wcześniej. Dzięki niemu czułam, że jestem w stanie pokonać każdą ścianę, rzekę, jezioro, czy bajoro na końskim torze. Ze łzami w oczach wbiegałam milionowy raz pod stromą górę, czy przerzucałam ciężką ubłoconą oponę... Tak bardzo chciałabym wrócić do tamtych treningów...


Sam kwiecień to pamiętny, pierwszy hardcorowy bieg z przeszkodami, czyli Runmageddon. Pamiętam te emocje przed, w trakcie i po starcie. Totalna miazga. Spełniłam swoje marzenie z dzieciństwa, pokonałam swoje słabości i pokazałam sobie, że jestem twarda babka. Niewiele brakło, a wskoczyłabym na podium, chlip chlip ;)


MAJ
Kolejne wyzwania, kolejne biegi. Razem z Runbo zaliczyliśmy mniejsze i większe imprezy sportowe, w tym mało ekscytujący Survival Race we Wrocławiu.
Dla mnie jednak najważniejszym momentem w biegowej "karierze" było moje pierwsze pudło :) Wspaniałe uczucie. Wtedy obiecałam sobie, że jeszcze kiedyś tam wyląduję... Jak na razie nie udało mi się tego powtórzyć :(


CZERWIEC
Czerwiec to jeden z fajniejszych medali i pierwszy "normalny" (czyt. bez przeszkód) zorganizowany bieg na 10km. Wymęczyłam się wtedy niesamowicie, w myślach miałam nawet chęć porzucenia biegania na dobre... Na szczęście się nie poddałam :D


LIPIEC 
Ooooo tak! Lipiec to fajny miesiąc, bo z nim wiąże się kolejne fajne (lekko swędzące) wspomnienie, czyli HUNT RUN. Najdzikszy bieg roku (wciąż słyszę nad uchem bzyczenie wygłodniałych komarów ;))!!!! Po cichu liczę, że i w tym tam zawitamy, chociaż teraz już wiem, że treningi muszę zacząć zdecydowanie wcześniej! :)SIERPIEŃ - GRUDZIEŃ
Wstyd się przyznać, ale podczas tego okresu byłam tylko raz na zorganizowanym biegu, który okazał się totalną porażką. Wizja nadchodzących zmian tak mnie zestresowała, że na długi okres zapomniałam o swojej biegowej pasji... Mam nadzieję, że w końcu uda mi się na tyle zorganizować, żeby powrócić do tego co kocham...


Podjęłam pewne decyzje, które mam nadzieję zaowocują nowymi biegowymi krążkami na szyi :)

Ach... muszę przyznać, że cudownie było z powrotem powrócić do tych wszystkich wydarzeń. Wierze, że 2015 rok będzie równie bogaty w sportowe wspomnienia :)

A jak tam u Was? Z jakim bilansem kończycie 2014 rok? :)

J.

11 komentarzy:

 1. Podziwiam Cię! W tym roku całkiem sporo startów miałaś :). Czasem trzeba zwolnić, odpocząć od biegania. Może wkręcić się w inny sport? Potem wraca się z powrotem z większą siłą i motywacją :)

  OdpowiedzUsuń
 2. jak widac to byl pracowity rok!!!! rewelacja!!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo się wydarzyło w tym roku, życzę, żeby kolejny był równie udany ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja się do biegania nie nadaję, ćwiczeniowych podsumowań też nie mam co robić, bo w sumie niewiele robiłam. W nowym roku zrobię anty-postanowienia, skoro postanowienia się nie spełniają, to jak te anty- też się nie sprawdzą, będzie lepiej ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Biegasz tak blisko mnie, że aż dziwne, że się dotąd nie spotkałyśmy:) (aaa, to pewnie dlatego, że ja w tym roku właściwie nie startowałam w biegach organizowanych w najbliższych okolicach)

  OdpowiedzUsuń
 6. mało gadasz, dużo robisz - to mi się podoba :) tu nie ma snucia planów, jest działanie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super podsumowanie! Oby kolejny rok był równie ciekawy :D

  Ps. Bez kitu, w przyszłym roku też tak ozdabiam choinkę haha

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne podsumowanie, gratuluję wszystkich osiągnięć - mniejszych i większych, a także życzę kolejnych w nowym roku :)

  Pozdrawiam i dodaję do obserwowanych!
  www.kararinaa.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. zazdroszczę tego zapału i samozaparcia

  OdpowiedzUsuń