kk

piątek, 20 września 2013

Sylwetka Fit Mamy: Shakira - dieta + trening.

Dzisiaj kolejny przykład fit mamy - jest nią Shakira, która po urodzeniu swojego synka, Milana, dosyć szybko powróciła do formy sprzed ciąży. Spowodowane było to w głównej mierze powrotem do programu "The Voice". Jak, w niespełna 2 miesiące po porodzie udało jej się powrócić do swojej dawnej figury?


Pierwsze boje o idealną sylwetkę zaczęła już w czasie ciąży - przez cały okres jej trwania aktywnie uczestniczyła w zajęciach z zumby. To właśnie dzięki temu, Shakira miała mniej kilogramów do zrzucenia po porodzie. Piosenkarka zachęca do aktywnego przeżywania ciąży, oczywiście na miarę swoich możliwości.


Trening:
Po porodzie Shakira dalej kontynuowała zajęcia z zumby, na które chodziła ok. 4-5 razy w tygodniu. Treningi obejmowały także rozciąganie, trening siłowy i cardio {intensywny taniec}. Piosenkarka w wywiadach niejednokrotnie podkreśla, że powrót do formy po ciąży to nie machanie nieskończonej ilości brzuszków, tylko ciężka praca nad swoim ciałem.


Dieta:
Jednak najważniejszym etapem w powrocie do dawnego ciała była dieta. Shakira postawiła na 8 małych posiłków {200-250 kcal każdy} bogatych w błonnik, białko, zdrowe tłuszcze. Jej posiłki w głównej mierze składają się z ryb i świeżych warzyw. Na mięso {inne niż ryby} pozwala sobie raz w tygodniu. Dodając do tego karmienie piersią, mamy szybki spadek nadprogramowych kilogramów.

To, co ważne w dochodzeniu do formy po ciąży to umiejętność słuchania swojego ciała i stopniowe zwiększanie intensywności treningu. Należy pamiętać, że ciało przez 9 miesięcy narażone było na niewyobrażalne zmiany hormonalne i fizyczne.


Na koniec fajne zdanie, które powiedziała Shakira w magazynie Self - Nie mam obsesji na punkcie swoich wad. Patrzę na swoje ciało, jako na całość. Poza tym mężczyźni cenią w kobietach pewność siebie, a nie perfekcję :) I tego się trzymajmy :)


Źródła: http://www.sheknows.com/health-and-wellness/articles/1009667/shakira-post-pregnancy-diet-secret-8-meals-a-day, http://uk.eonline.com/news/417034/shakira-s-trainer-shares-post-baby-fitness-and-diet-tips; http://www.handbag.com/life/news/a506535/the-body-that-zumba-built-shakira-shares-her-post-baby-workout-secrets.html; http://instagram.com/shakira#


J.

16 komentarzy:

 1. Shakira nawet w ciąży dawała czadu :D

  http://www.youtube.com/watch?v=eGJQgaGtJ-A

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie wygląda! Takie przykłady dają mi siłę! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super :) Shakira wydaje się być sympatyczną osobą. W przyszłości, jak będę w ciąży, również będę chciała być aktywna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Shakira to kobieta ideał, dla mnie - idealny przykład :)

  OdpowiedzUsuń
 5. piękna, dobra i mądra. To jest rzadkość wśród gwiazd :) uwielbiam ją... wiedziałam ze szybko wróci do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejny przykład inspirującej osoby:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubie Shakire, fajna babeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mądre słowa wypowiedziała. W ogóle bardzo ją lubię, nie sprawia wrażenia zadufanej gwiazdy, tylko takiej swojej dziewczyny :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękna kobieta i piękne ciało :) Bardzo mądre podejście do swojego zdrowia i ciała.

  OdpowiedzUsuń
 10. Po porodzie zrobiła plastykę brzucha a teraz taka mądra rad udziela.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ostatnio zachwycałam się jej ciałem na swoim blogu :) Jest moim malutkim ideałem, jeśli chodzi o figurę, urodę i podejscie do sportu :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiam ją!! Jest najlepsza - nie jest tylko pustą gwiazdą, ale naprawdę wartościową osobą :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Po prostu ją uwielbiam. Jest dla mnie wzorcem, ideałem, przykładem. Mam wrażenie, że również prywatnie jest niezwykle pozytywną osobą, no i podobnie jak ja, zaraziła się miłością do Zumby. Więc z głębi mojego serduszka, życzę jej wszystkiego, co najlepsze. :)
  I baaaardzo się cieszę, że o niej napisałaś, bo sama też jesteś dla mnie doskonałym przykładem do naśladowania. :)
  Całuski!

  OdpowiedzUsuń
 14. ona jest świetna :)
  zapraszam do mnie http://redukcjatluszczu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń