kk

środa, 3 października 2012

"Ukryte" ćwiczenia.

Nie masz czasu na ćwiczenia, a chciałabyś zrobić coś dla swojego ciała? Polecam gimnastykę izometryczną. Spokojnie, to tylko brzmi tak strasznie. Jestem pewna, że każda z Was kiedyś ją ćwiczyła. Nie wierzycie? A czy idąc ulicą lub siedząc przy stole napinałyście mięśnie brzucha? No właśnie. Sama robię to niekontrolowanie. Z przyzwyczajenia wciągam brzuch i napinam jego mięśnie. Do tej pory nie traktowałam tego, jako ćwiczeń, dopóki nie zaczęłam wgłębiać się w temat gimnastyki izometrycznej. Są to ćwiczenia idealne dla osób, które chciałyby poćwiczyć, a nie mają na to zbyt dużo czasu. 

Gimnastyka izometryczna jest wysiłkiem statycznym, ale intensywnie angażuje mięśnie. Ponieważ nie wymaga specjalistycznych urządzeń można wykonywać ją w każdym miejscu: na spacerze, czy ... podczas wykładów na uczelni :))))) Ćwiczenie gimnastyki izometrycznej także nie wymaga poświęcania zbyt wiele czasu. Tak naprawdę, wystarczy zaledwie kilka minut dziennie. 

Poniżej prezentuję kilka ćwiczeń izometrycznych:
  • Jednym z ćwiczeń, które można wykonywać na stojąco jest oparcie obu dłoni na ścianie, na wysokości ramion i z całej siły napieranie na nie. Można również napinać mięśnie brzucha, mocno je wciągając. Złączając nogi, należy napinać mięśnie nóg i pośladków, a stopy przyciskać do podłoża.
  • Ćwiczyć można także na siedząco. Np. siedząc na krześle trzeba wyprostować nogi, prawą stopę położyć na lewej i dociskać. Po dwóch powtórzeniach należy zmienić ułożenie stóp.

W trakcie wykonywania ćwiczeń należy włożyć w nie jak najwięcej skupienia i maksymalnie napinać mięśnie. Nie wolno też zapominać o równomiernym oddechu.
Ja uwielbiam taką formę gimnastyki, w szczególności jak nie mam czasu na inne ćwiczenia :)
wpis na podstawie http://fitness.wp.pl 
J.

4 komentarze: